Od Wydawcy


Wzorem lat ubiegłych Fundacja Kresowa przygotowała do druku "Kalendarz Lwowski 2003", którego autorem jest dr Leszek Sawicki, lwowianin, pracownik naukowy Uniwersytetu Wrocławskiego i podróżnik. Członek i działacz naszego Towarzystwa od początków jego powstania, członek Rady Fundatorów "Semper Fidelis".

Kalendarz Lwowski 2003 - "Lwów w naszej historii" przypomina dzieje Lwowa oparte na obrazach i grafikach słynnych polskich malarzy, zawiera 12 barwnych plansz o treści umiejscowionej w czasie i realiach (m. in. obrazy: "Śluby Jana Kazimierza", "Wojna kokoszą", "Szarża 14 Pułku Ułanów") oraz kalendarium lwowskie - daty, o których należy pamiętać Mam nadzieję, że ten bogaty w wiedzę historyczną kalendarz zainteresuje nie tylko naszych dorosłych czytelników, ale będzie także wielce pomocny dla młodzieży przygotowującej się do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Lwowie i Kresach. Przewidywany koszt 1 egz. ok. 5-7 zł, w zależności od wysokości otrzymanego dofinansowania.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Fundacja rozprowadza kartki świąteczne w cenie 50 gr za sztukę (dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc świąteczną dla Rodaków). Zamówienia na kalendarz, kartki świąteczna oraz prenumeratę naszego dwumiesięcznika prosimy składać w formie pisemnej na adres Fundacji. Osoby zainteresowane prenumeratą "Gazety Lwowskiej" mogą wpłacić darowiznę na konto naszej Fundacji z przeznaczeniem na "Redakcję Gazety Lwowskiej". Informujemy, że Fundacja posiada stronę w internecie www.ciss.wroc.pl/semperfidelis/.

Dyrektor Fundacji Krystyna Karbownik

Wydawca:

Fundacja Kresowa "Semper Fidelis" 50-079 Wrocław, ul. Ruska 32/33, tel./fax (071) 344 88 93.
Rada Fundatorów:
Zarząd: KRYSTYNA KARBOWNIK - dyrektor, MAŁGORZATA ORZEŁ - z-ca dyrektora, JERZY TANDECKI - sekretarz, ZBIGNIEW UMAŃSKI JAN ZIEMBICKI - prezes, ANDRZEJ KAMINSKI - v-ce prezes, DANUTA NESPIAK, WIESŁAWA JELEŃSKA-HOMBEK, DANUTA TABIŃSKA-JUHASZ, JAN AKIELASZEK, HENRYK STANIUK, LESZEK SAWICKI

Konto bankowe Fundacji Kresowej "SF":
PKO-BP IV O/Wrocław Nr 10205255-10012-270-1-111.

Powrót

Powrót
Licznik